Investice do pohledávek

Investice do pohledávek

Investice do pohledávek zajištěných nemovitostí je aktuálně nejžádanějším druhem investic do nemovitostí a zároveň přináší i největší výnos. Solidnost investice garantuje zaměření naší společnosti, která kupuje pohledávky zajištěné nemovitostmi pouze od bank a stavebních spořitelen, které mají velmi dobře ošetřené zástavní a úvěrové smlouvy. Stejně tak, jako přímá investice do nemovitostí, je tak jednou z nejjistějších na trhu. Kromě vysokého zhodnocení je totiž zajištěná residenčními (tj. likvidními) nemovitostmi o větší hodnotě, než je hodnota pohledávek.

Jak to funguje?

Jde o střednědobou investici v horizontu 1 až 2 let s garantovaným zhodnocením. V České Republice již dlouhou dobu patří k oblíbenému druhu investování největších finančních skupin jako je PPF, J&T, Penta a další. Touto investicí do nemovitosti se investor nestává přímým majitelem nemovitosti, ale kupuje od bankovních domů zesplatněné úvěry - pohledávky neplatících klientů bank. Stává se tak na místo banky novým zástavním věřitelem, zapsaným na katastru nemovitostí v prvním pořadí. Výhodou této investice je skutečnost, že klientům zde od data zesplatnění jejich úvěru běží vůči investorovi (novému věřiteli) poměrně vysoké penále z prodlení, které se standardně pohybuje mezi 20-30% p.a.

Jaké máte garance?

Jako společnosti investujeme pouze do residenčních nemovitostí v zajímavých lokalitách (Praha a okolí), kde je cena nemovitostí nejstabilnější. Kupujeme pouze pohledávky, které dosahují maximálně 50-70% reálné hodnoty nemovitosti, a kde je tak prostor pro zhodnocení v podobě sankčních úroků, které bude kryté nemovitostí. Garantujeme Vám tak nejem Vaši investici, ale i Vaše zhodnocení.

Nabídka pro investory:

  • Investice od 1.000.000,- Kč
  • Horizont investice je 1-2 roky
  • Investor má zástavní právo na nemovitosti
  • Zhodnocení od 12-30% p.a.
  • Garance výnosu