Sázka na Východ

Sázka na Čínu

Čína by v investičním portfoliu v současné době neměla chybět. Čínský extrémní potenciál dokládají fakta. Čína zaznamenala 10,7% růst HDP za poslední čtvrtletí roku 2009 a předpokládaný růst přes 10 % v roce 2010 znamená, že by Čína již brzy mohla vystřídat Japonsko jako 2. největší světovou ekonomiku dle míry HDP. Čína je navíc již v současnoti světovou exportní velmocí číslo jedna. Možností investovat do Číny je mnoho. 

Nejsnadnějším způsobem je využití indexového investičního certifikátu na čínský akciový index HSCEI. Máme zde ale i mnohem zajímavější možnosti. Např. garantovaný certifikát HSCEI Rolling Lock-In od Deutsche Bank. Tento certifikát odráží i vývoj čínského indexu HSCEI s tím rozdílem, že v případě růstu indexu uzamyká certifikát již dosažený výnos na předem stanovených úrovních. Naopak v případě poklesu indexu pod již uzamčené úrovně hodnota certifikátu neklesá. V případě stálého poklesu indexu by pak certifikát vyplatil při splatnosti nominální hodnotu a investor by tak místo inkasování ztráty zůstal na nule.

Cenou za tyto jistoty je omezený výnos, který investor s tímto certifikátem v případě příznivého vývoje indexu může dosáhnout. Maximální výnos je limitován 4% měsíčně. Investor pro plnou výplatu již uzamčených zisků musí navíc držet certifikát až do splatnosti, tedy celých 48 měsíců. Pro dlouhodobé investory se však jedná o velice atraktivní garantovaný nástroj s možností velmi zajímavého výnosu v případě růstu čínského akciového indexu

Archiv aktualit »