Na developerský trh se vrací dobrá nálada.


Na developerský trh se vrací dobrá nálada.

Investice do nemovitostí (www.euro-development.cz) totiž po celé zeměkouli letos přesáhnou hranici 815 miliard eur (více než 20 bilionů Kč). V loňském roce meziročně vzrostly o šest procent na 714 miliard eur. Toto zjištění vyplývá ze studie International Investment Atlas společnosti Cushman & Wakefield.

Investiční klima bylo podle studie na většině realitních trhů po celý rok nepříznivé. Pouze ve čtvrtém čtvrtletí objem investic vzrostl. To svědčí o počátku nové dynamiky a návratu důvěry na trh. Ten by letos mohl vykázat 14procentní nárůst a poprvé od roku 2007 překročit hranici 815 miliard eur.

Podle uvedené studie vzroste aktivita především na severoamerickém a asijském trhu. Koneckonců si rovněž polepší i Česká republika. Rok 2012 byl z hlediska investic mizerný - objem investic poklesl v ČR v komparaci s rokem 2011 až o 75 procent. Zato letos je zaznamenán skvělý start. Očekává se reálně, že v prvním čtvrtletí budou uzavřeny investiční obchody v celkové hodnotě 300 milionů eur, což je více než polovina veškerých loňských investic.

Na český trh s nemovitostmi (www.euro-development) se pomalu začínají vracet investoři.
Jistě k tomu přispěli také prodávající, jejichž očekávání ohledně prodejní ceny jsou mnohem realističtější než dříve. Věříme, že letos se u nás prodají investice v celkovém objemu více než jedné miliardy eur.

autor. Jakub KrálArchiv aktualit »