České nemovitosti se v době krize vyplatí prodávat ruským obchodním partnerům.

České nemovitosti se v době krize vyplatí prodávat ruským obchodním partnerům.

Rusové, jichž se krize evropské ekonomiky de facto nedotkla, využívají v současnosti pro ně výhodné situace a skupují nemovitosti (www.euro-development.cz), ziskové firmy i další aktiva po celé Evropě, a to včetně ČR.

Ještě před několika lety kupovali Rusové nemovitosti pouze v hlavním městě a v Karlových
Varech. Postupně se jejich geografickou pozornost získaly např. Teplice, Brno, Mariánské Lázně a další města.

V současnosti ruští investoři expandují po celém území České republik. Jejich zájmy zahrnují nejenom nemovitosti, ale i fůze a akvizice, celé funkční české firmy, obchodní podíly, výrobní a stavební podniky a obchodní společnosti.

V posledních letech drží Rusové 2. místo v návštěvnosti České republiky a 1. místo v průměrném počtu pobytových dnů i v objemu utracených peněz.

Přitom ČSÚ registruje každý rok nové rekordy v přílivu ruských turistů. Popularita ruského
turismu do Česka a jeho stabilní meziroční nárůst se odráží i v investičních náladách v Rusku a v růstu přitažlivosti investování do českých aktiv.

Podle oficiálních statistických údajů představoval v uplynulých dvou letech ruský kapitál
vyvezený soukromým sektorem neuvěřitelnou hodnotu 137,3 miliardy dolarů. Z důvodu vyšší bezpečnosti a stability, většina z těchto finančních prostředků je v současnosti investována do evropských aktiv, včetně ČR. V současné době může kterýkoliv Rus, dokonce i s jednoduchým turistickým vízem do České republiky, koupit jakoukoliv českou nemovitost (http://www.euro-development.cz/projekty/domy-unhost-terasy)

autor. Jakub Král

Archiv aktualit »